Kérdése van? Hívjon minket!
Csak vezetékes telefonszámról hívható.
06-80/201-276
A gyógytorna szerepe a rehabilitációban
Beszéljünk bármilyen akut vagy krónikus mozgásszervi panaszról, a gyógyuláshoz elengedhetetlen a gyógytorna.
Rehabilitáció alatt a páciens legnagyobb önállóságát, önálló mozgásának visszaállítását értjük. Az önállóság visszaállításán kívül a mozgásrendszeri panaszok megelőzésében és kezelésében, valamint orvosi beavatkozás szükségessége esetén az operációra való felkészülésben is kiemelt szerepe van a gyógytornának.
Műtéti kezelés sor kerülhet egy hirtelen baleset vagy sérülés következtében. Ilyenkor gyorsan végrehajtják az operációt, mely után a rehabilitációt fontos minél előbb elkezdeni. Ilyenkor a cél a mozgás nélküli időszak minimalizálása, a páciens minél előbbi aktivizálása. Tervezett műtét esetén (pl. a csípőprotézis beültetés) lehetőség van a műtét előtt a szövetek felkészítésére a jobb eredmény elérése érdekében. Minden esetben a korai funkcionális kezelés megkezdése a cél, a szövetek ideális gyógyulási időtartamának figyelembevételével.
Műtétek után az időben elkezdett gyógytorna hatására javul a vérkeringés, megerősödnek az izmok, nő az ízületek mozgástartománya, javul a mozgáskoordináció és szükség szerint a páciens megtanulhatja a segédeszközök helyes használatát.
A sportrehabilitáció magában foglalja a sportolás közben hirtelen bekövetkező sérülések (pl. törés, rándulás, ficam) terápiáját , valamint a hosszú ideig, esetlegesen helytelenül végzett sportolás következményeinek (pl. ízületi kopások) gyógyítását is.
Mikor ajánlott a gyógytorna?
Bejelentkezni az alábbi telefonszámon lehetséges: 06/20-317-6022